اخبار صنفی شهر سوادکوه
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی سوادکوه:

مشکلی در زمینه تامین مرغ در بازار سوادکوه نداریم/ برخورد قانونی با فروش بالاتر از نرخ مصوب

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی سوادکوه گفت: تهیه و توزیع گوشت مرغ کشتار روز در شهرستان انجام می شود و مشکلی در زمینه تامین در بازار نداریم.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی سوادکوه خبر داد:

جریمه 5 میلیارد ریالی قاچاقچی سیگار و تنباکو در سوادکوه

قاچاقچی سیگار و تنباکو علاوه بر ضبط کالا به پرداخت بیش از پنج میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

سال به سال دريغ از پارسال؛

نه به واردات برنج؛ مطالبه مشترک نمایندگان و شالیکاران مازندرانی/لطفا آب به آسیاب دلالان نریزید!

در حالی ممنوعیت فصلی واردات برنج در سال جاری از سوی دولت لغو اعلام شد که تنها چند صباحی به فصل برداشت باقی نمانده است و این تصمیم عجیب دولت با مخالفت شدید نمایندگان مازندران مواجه شد.

وقتي بابل، نُهمين استان پاکستان مي‌شود!

اینجا برنج‌های غربتی نقاب ایرانی به‌صورت می‌زنند/ «تخلیط»؛ انگ شوم سودجویان بر دسترنج شالیکاران

فصل رنج برنج و شالیکاری که به پایان می رسد، قصه ای نو که غصه دیرینه برنجکاران شمال است آغاز می‌شود، جنایتی که نه دیگر در پستوخانه‌ها و تاریک‌خانه‌ها بلکه دیگر آشکارا، علیه برنج مرغوب ایرانی رقم می‌خورد؛ برنج‌هایی که اینجا، نقاب‌ بر صورت می‌زنند تا ایرانی به‌نظر برسند!

در مراسم توديع‌ومعارفه مطرح شد؛

اختلاف 180 درجه‌ای توصیف صنعت مازندران از زبان فانی و قوانلو!/شکاف‌های موجود با پیاده کردن شعار سال رهبری، پُر می‌شود

در حالی قوانلو،  صنعت مازندران را سرپا و موجب افتخار امروز خود قلمداد کرد که فانی وضعیت حال حاضر صنعت و معدن را دور از جایگاه واقعی خود توصیف کرد و گفت: پیاده کردن شعار سال رهبری می‌تواند چراغ راه باشد برای پر کردن فاصله و شکاف موجود و باید به سمت دانش‌بنیان کردن محصولات شرکت‌های متوسط و بزرگ استان حرکت کنیم.

اختراع دستگاه ضدعفوني محيط از کرونا توسط توليدکننده ايراني؛

مخترع مازندرانی: حمایت نیست؛ محصولم در انبار خاک می‌خورد/پشتیبانی؛ عنوان مغفول شعار سال!

اظهارات مخترع مازندرانی دستگاه ضدعفونی کننده محیط از ویروس کرونا و گلایه او از عدم حمایت دستگاه ها از تولید، حاکی از بی توجهی مسئولان ملی و استانی به عنوان مغفول پشتیبانی در شعار امسال است؛ مهمی که اگر محقق می شد اکنون شاهد دست وپازدن بسیاری از تولیدکنندگان و مخترعان در باتلاق ورشکستگی نبودیم!

حاشيه سود توليدکنندگان قانوني مي‌شود؛

طرحی ویژه برای رصد بازار/حرکت قیمت کالاها به‌سمت شفاف‌سازی

بر اساس بند ۲۳ سیاست‌های كلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر ضرورت شفاف و روان‌سازی نظام توزیع و قیمت‌گذاری و روزآمدسازی شیوه‌های نظارت بر بازار و همچنین ایجاد رقابت، تعدیل و واقعی نمودن قیمت‌ها، اصلاح نظام توزیع كالا و جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی، درج قیمت تولید بر روی ۱۴ قلم كالا، در حال اجرا است.

قيمت برنج روزانه قد ‌مي‌کشد؛

خلأ مرجع قیمت‌گذاری برنج؛ دستاویزی برای جولان واسطه‌ها/ وقتی بازار تنظیم نیست!

متاسفانه هر ساله در سایه نبود ارگان یا نهاد مرجعی برای تعیین قیمت‌گذاری و درجه بندی ارقام گوناگون برنج، شاهد جولان دلالان وواسطه‌ها، قیمت‌های نامتعارف و چند نرخی طی یک فصل زراعی هستیم که محل گلایه عدیده شالیکاران و خریداران است.

مستاجران نقره داغ مي‌شوند؛

گِره مسکن هر روز کورتر از دیروز!/وقتی صاحبخانه شدن آرزو می‌شود

بازار مسکن، مدت‌ها است که سر سازگاری ندارد، مستاجران و خریداران هر دو مستاصل؛ گرانی بیداد می‌کند، زور اقشار ضعیف حتی به اجاره‌نشینی‌ هم به سختی می‌رسد؛ شاید انتظار‌ها معطوف دولت باشد، اما خودمانیم ما هم کمی بی انصاف شده‌ایم! دیگر مثل سابق، هوای همدیگر را نداریم...

دنده‌هايي که سخت جا مي‌روند؛

اعتراض انجمن‌های سواری‌رانی مازندران به افزایش چندبرابری صورتحساب مسافر/نادیده گرفتن شرکت‌ها و رانندگان در یک تصمیم غیرکارشناسی!

افزایش چند برابری، غیرمنتظره و غیرکارشناسی صورتحساب مسافر شدیداً مورد اعتراض تمامی انجمن‌های صنفی رانندگان مازندران و تمامی شرکت‌ها و رانندگان سواری رانی تابعه قرار گرفته است؛ این در حالی است که هیچ‌کسی پاسخگو نیست!

طلايِ خاکستري در پاکت گراني؛

دود بی برقی در چشم مردم!/ سود گرانی سیمان به جیب چه کسانی می‌رود؟

حکایت بازار بلبشو و آشفته این روزهای سیمان همان حکایت کالاهایی مثل روغن، مرغ، تخم مرغ، نهاده‌های دامی، کود، سم و هزار و یک نمونه مشابه است که ماحصل سهل انگاری و بی تدبیری مسئولان متولی و در رأس آن تصمیمات اشتباه دولتی‌ها است؛ تصمیمات مسمومی که نه تنها دردی را دوا نمی‌کند، بلکه هر بار، دردی به دردهای ناتمام مردم اضافه می‌کند!

طلاي خاکستري، کيميا شد؛

«برق» پَر، «سیمان» پَر!

نایابی سیمان در غالب مراکز عرضه و مصالح فروشی‌ها، مردم را سرگردان و کلافه کرده است و جدا از قیمت‌های نجومی و به راه افتادن بازار سیاه، هم کارها خوابیده است و هم کارگران بیکار شده‌اند، آری؛ سیمان یک تنه مچ ساخت و ساز را خوابانده است...

پرواز مرغ به قله گراني؛

نرخ‌های بی دوام پشت میزی حکایت این روزهای بازار/زور تنظیم بازاری‌ها به مرغ نمی‌رسد!

در حالی قیمت حال حاضر مرغ در نقاط گوناگون استان از کیلویی 25 هزار تومان  تا 35 هزار تومان نیز در خرده فروشی‌ها به فروش می‌رسد که نرخ‌های بی دوام تنظیم بازاری چنان بازار را سر به هوا کرده است که به هر کجا که دلش خواشت، سرک می‌کشد!

گارانتي بي گارانتي!

«خدمات پس از فروش» کلاه گشاد برندهای معروف بازار موبایل بر سر خریداران!/ خلأ نظارت تا بهانه‌هایی که تمامی ندارد

«خدمات پس از فروش» یکی از شعارهای جذاب برندهای معروف بازار موبایل در سایه نبود نظارت لازم است که بیشتر از آنکه جنبه خدماتی داشته باشد جنبه تشریفاتی و شعاری دارد؛ این امر موجب شده است تا عمده مشتریان بازار موبایل که به امید بهره‌مندی از این خدمات، در زمان خرید بهای بیشتری را پرداخت کرده‌اند؛ دست خالی از این دفاتر نمایشی برگردند و همین مسئله، محل شکایات و گلایه‌های متعدد مردمی از این دفاتر است.

ادامه چالش مرغي مسئولان؛

مرغ دوباره پر کشید/صبح مرغ نداریم؛ عصرها کیلویی 31 هزار تومان!

بازار پر حاشیه مرغ، دست بردار نیست و این روزها که معضل نهاده‌ها برطرف شده است؛ پای جوجه‌های یکروزه به میان آمده است و سودجویی و کمبود عرضه در کنار کاهش میل به تولید از سوی مرغداران به دلیل مقرون به صرفه بودن این کالای پر مصرف، زنگ خطر جدی برای کاهش عرضه و طبیعتا گرانی مرغ طی ماه های آینده را نواخته است!

صفحه 1 از 13